nasza oferta: instalator systemów alarmowych sswin, systemy telewizji przemysłowej, systemy cctv, monitoring, nagłośnienie, system pożarowy,
system dźwiękowego ostrzegania o zagrożeniach, alarmy, kamery, światłowody, spawanie światłowodów, systemy przywoławcze, urządzenia gsm

klawiatura LCD centrali alarmowej »
alarmy, kamery, światłowody, bydgoszcz, asv, cctv
Dziś jest piątek,
06 grudnia 2019 roku
 
www.asv.bydgoszcz.pl 
 

Promocja dla osób prywatnych! Projekt systemu alarmowego i telewizji przemysłowej - gratis!

alarmy
monitoring IP
kontrola dostępu
telwizja dozorowa
cctv, kamery
powiadomienie GSM

Zadzwoń! Zapytaj!
tel. 608 44 18 18

Oferta
Systemy alarmowe - sygnalizatory

Sygnalizator - czyli to co robi "hałas"

Sygnalizator umownie można nazwać "końcowym" elementem systemu alarmowego. To od jego głośności zależy i wytrzymałości zależy reakcja otoczenia na uruchomiony alarm. Przy wyborze sygnalizatora warto zwrócić uwagę na wiele cech które będą omówione na tej podstronie.

Główny podział

 • sygnalizatory zewnętrzne
  - z własnym zasilaniem (z wbudowanym akumulatorem)
  - bez własnego zasilania

  oraz ze względu na sposób generowania dźwięku:
  - dynamiczne
  - piezoelektryczne

 • sygnalizatory wewnętrzne
  - akustyczne
  - optyczne
  - optyczno - akustyczne

Najważniejsze cechy sygnalizatorów zewnętrznych

 • typ przetwornika akustycznego
 • dodatkowa osłona (np. z blachy)
 • zabezpieczenie anty-piankowe
 • własne zasilanie - wbudowany akumulator

Popularne urządzenia

SPL 2010 (Satel)
Najpopularniejszy sygnalizator zewnętrzny w naszym kraju. Posiada mocną obudowę z poliwęglanu oraz dodatkową osłonę z blachy ocynkowanej. Współpracuje z dowolnym źródłem sygnału alarmowego dzięki dwom wejściom sterującym. Posiada następujące zabezpieczenia: przed otwarciem, przed oderwaniem od podłoża, przed zalaniem pianką montażową. Jest estetyczny i dyskretny.
SD 3001 (Satel)
Sygnalizator SD-3001 to estetyczne i wytrzymałe urządzenie, przeznaczone do stosowania zarówno w systemach sygnalizacji włamania i napadu, jak i w systemach sygnalizacji pożarowej. Współpracuje z dowolnym sygnałem alarmowych, posiada dwa wejścia sterujące. Posiada sygnalizację akustyczną z przetwornikiem magnetodynamicznym oraz sygnalizację optyczną opartą na palniku ksenonowym. Obudowa zabezpieczeona jest antysabotażem przed otwarciem i oderwaniem od podłoża. Sygnalizator posiada osłonę z blachy ocynkowanej i impregnowane układy elektroniczne. Urządzenie posiada wbudowany akumulator 12V który zapewnia sygnalizację w przypadku braku zasilania z centrali.
SP-5010 (Satel)
Solidność, estetyczność i niska cena to główne cechy tego sygnalizatora. Pochodzi z nowej serii sygnalizatorów. Jest wykonany z poliwęglanu PC LEXAN. Zawiera zabezpieczenia antysabotażowe przed otwarciem, oderwaniem od podłoża i zapiankowaniem (opcja). Układy elektroniczne są impregrowane.
SPW-100 (Satel)
To bardzo popularny sygnalizator wewnętrzny. Wyróżnia się wysoką głośnością oraz atrakcyjną i uniwersalną linią wzorniczą. Współpracuje z dowolnym źródłem sygnału alarmowego dając do wyboru 3 rodzaje sygnalizacji alarmowej. Posiada wbudowane zabezpieczenie przed otwarciem.

powrót do: oferta - systemy alarmowe

poczta
statystyka

do góry

Copyright © 2013 PHU ASV Maciej Przybyła