nasza oferta: instalator systemów alarmowych sswin, systemy telewizji przemysłowej, systemy cctv, monitoring, nagłośnienie, system pożarowy,
system dźwiękowego ostrzegania o zagrożeniach, alarmy, kamery, światłowody, spawanie światłowodów, systemy przywoławcze, urządzenia gsm

sygnalizator SD-3001 »
alarmy, kamery, światłowody, bydgoszcz, asv, cctv
Dziś jest piątek,
06 grudnia 2019 roku
 
www.asv.bydgoszcz.pl 
 

Promocja dla osób prywatnych! Projekt systemu alarmowego i telewizji przemysłowej - gratis!

alarmy
monitoring IP
kontrola dostępu
telwizja dozorowa
cctv, kamery
powiadomienie GSM

Zadzwoń! Zapytaj!
tel. 608 44 18 18

Oferta
Systemy telewizji - kamery

Kamera to kluczowy element systemu monitoringu wizyjnego na obiekcie. Od ich jakości zależy zadowolenie klienta z obrazu rejestrowanego przez rejestratory. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów kamer, jednak najważniejszy ich podział przedstawia się następująco:

 • kamery tzw. standardowe (z osobnym obiektywem)
  • czarno-białe, monochromatyczne
  • kolorowe
  • dualne
 • kamery miniaturowe (tzw. płytkowe)
 • kamery specjalne (podwodne, typu wizjer, itp)
 • kamery obrotowe (np. do systemów monitorignu miejskiego zintegrowane z obiektywem typu zoom)

Każdy z rodzajów wymienionych tutaj kamer posiada inne właściwości techniczne i generuje obraz o różnych parametrach techniczno-wizualnych. W każdej z grup kamer możemy znaleźć rozwiazania znanych producentów (Bosch, Siemens, Ganz, Panasonic, GeSecurity, JVC) oraz mniej znanych marek (np. Aper, Yoco, Novus czy inne). Rozsądny wybór kamery to kluczowy element późniejszego zadowolenia z systemu.

Nasza firma ofertuje bezpłatne prezentacje oferowanego sprzętu u Klineta! Pamiętaj nie kupiuj "kota w worku"! Nie opieraj się na opinii sprzedawcy lub znajomego! Poniżej dowiesz się wiecej o parametrach kamer na które warto zwrócić uwagę przy zakupie.


Kamery standardowe

Kamera określana pojęciem "kamera standardowa" to sytuacja w której dobieramy osobno moduł kamery oraz obiektyw. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy wybrać sprzęt idealnie spełniający wymagania klineta.

W zależności od jakości oświetlania na obiekcie dobieramy typ kamery: kolorowa (dla obiektów dobrze oświetlonych lub tylko dla nadzoru dziennego), czarno-białe (monochromatyczne, dla obserwacji w dzień i w nocy przy niższych kosztach uruchomienia systemu), dualne - kamery kolorowe (w dzień) i czarno-białe (w nocy) z filtrem mechanicznym (zapewniają idealny, kolorowy obraz w dzień i rejestrację w trybie czarno-białym w nocy).

Kamery miniaturowe

To obecnie najpopularniejszy typ kamer. Małe wymiary i dobra jakość obrazu pozwalają stosować takie kamery w wielu miejscach. Minusem jest mniejsza czułość oraz ograniczone możliwości doboru obiektywu.

Kamery obrotowe

Kamery obrotowe stosujemy w miejscach gdzie wymagany jest całodobowy nadzór przez stróża lub ochronę wraz z systemem kamer. Kamera obrotowa pozwala wykonać obrót (najczęsciej o 360 st.) oraz przybliżyć obraz (zoom optyczny regulowany płynnie - najczęsciej od 10 do 26 x). Kamery wyposażone są w automatykę ostrości, automatyczne trasy, strefy prywatności i wiele innych funkcji.

Kamery specjalne

To rozwiązania o zastosowaniach specjalnych: kamery ukryte w czujnikiach ruchu lub dymu, kamery miniaturki (w guziku, śrubce, itp) czy kamery typu wizjer - zastępujące standardowego "judasza" w drzwiach.


Parametry na które należy zwrócić uwagę

 • rozdzielczość (w liniach telewizyjnych)
  im więcej linii tym lepszy obraz ale mniejsza czułość. Dla koloru polecamy maksymalną rozdzielczość 480 TVL, dla trybu czarno-białego - 520 TVL.
 • czułość
  to parametr na który najczęsciej zwracamy uwagę. Aby wartość czułości była pewna, producent musi podać: czułość (lx), jasność obiektywu (F.), poziom (jakość) sygnału przy jakiej dokonywany był pomiar (parametr IRE). Od tych trzech parametrów zależy rzeczywista czułość kamery. Warto na to zwrócić uwagę gdyż "tani" producenci podają często czułośći fizycznie nie osiągalne dla normalnego obrazu wizyjnego.

Przykładowe produkty z działu "Kamery"

kamera dualna SHC730 Samusng
Dualna kamera wysokiej rozdzielczości firmy Samsung to ciekawa propozycja dla wielu instalacji. Oferuje rozdzielczość 520 linii w trybie kolor oraz 570 linii w trybie czarno-białym (monochromatycznym). Dzięki zastosowaniu mechanicznego filtru podczerwieni (zdejmowanego sprzed przetwornika w nocy) osiągnięto czułośc na poziomie 0,13 - 0,001 lux. Kamera posiada system SSNR służący do redukcji szumów oraz przetwornik CCD Progressive HADD CCTV. Do zaawansowanych funkcji kamery dodać należy WDR (możliwość kompensowania przez kamerę bardzo dużych różnic oświetlenia) oraz strefy prywaności i wbudowany detektor ruchu. Instalację ułatwia także wbudowane ekranowe menu OSD.
Seria kamer Siemens
Seria kamer Siemens to obiecnie najpopularniejsze kamery na rynku CCTV. Dostępne są kamery czarno-białe, kolorowe i dualne. Oferują bardzo wysoką jakość obrazu. Oferują rozdzieloczści od 480 TVL do 580 TVL. Kamery oferują menu ekranowe OSD oraz możliwość ręcznego ustawiania odległości przetwornika CCD od obiektywu, co pozwala uzystać wyraźny obraz w nocy i w dzień.
Kamera kopułkowa Samsung o atrakcyjnym wyglądzie
Kamera Samsung SCC 5351 to przestawiciel zaawansowanej grupy kamer kopułowych. Oferuje wysoką rozdzielczość wizji oraz obiektyw o zmiennej ogniskowej który umożliwa precyzyjne wykadrowanie obserwowanego obrazu. Elektronika kamery oferuje auto-irys czyli obiektyw z mechnicznie zamykaną przysłoną automatycznie regulującą poziom światła docierającego do przetwornika CCD. Dzięki takiemu rozwiazaniu urządzenie znakomicie radzi sobie w sytuacji mocnego oswietlania. Kamera dostępna w dwóch kolorach: białym (na zdjęciu) oraz czarnym. Wykonanie wewnętrze.
Kamery szybkoobrotwe Bosch, Samsung, Siemens
Kamery szybkoobrotowe z dedykowanymi klawiaturami sterujacymi to rozwiazania dostępne dla każdego. Stosowane są w monitoringu miast, marketów i obszarów prywatnych. Oferują zblizenie optyczne do 26x wraz ze stabilizacją obrazu. Wyposażone są w liczne funkcje automatyki ułatwiające obsługę: Auto Tracker funkcja śledzenia ruchu. Kamera automatycznie obraca się za ruchomym obiektem na obrazie i go "śledzi"; trasy pozwalają zaprogramować kamerze automatyczny ruch po wytyczonym wcześniej torze; strefy prywatność to cyfrowo nakładane na obraz czarne kwadrady zapobiegające podglądaniu przez ochronę okien bądź klawiatur do systemu alarmowego w celu odczytania PINu; presety po wywołaniu alarmu (np. z drzwi wejściowych) kamera może automatycznie obrócić się w daną stronę i wykonać zbliżenie miejsca które wywołało alarm.
Kamery kopułowe - z modułem płytkowym
Kamery płytkowe to tanie rozwiązania dostępne dla każdego. Idelane do małych obiektów ze stałym oświetleniem wymagających dyskretnej obserwacji. Oferowane są w wielu wykonaniach wizualnych oraz jakościowych. Zapewniają obraz kolorowy lub czarno-biały.

Uwaga! Funkcjonalność kamery zależy od konkretnego modelu. Nie wszystkie kamery oferują te same funkcje!

powrót do: oferta - systemy telewizji

poczta
statystyka

do góry

Copyright © 2013 PHU ASV Maciej Przybyła